
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | CAN, Parallel |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Quiescent Current | 40 µA |
| Max Supply Current | 15 mA |
| Logic Function | Controller |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 15 mA |
| Number of Receive Buffers | 1 |
| Number of Transmit Buffers | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Data Rate | 1 Mbps |
Stock: 8376
Distributors
pcbx
Unit Price$4.00656
Ext.Price$4.00656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.00656 | $4.00656 |
| 10 | $3.50006 | $35.00060 |
| 25 | $3.16247 | $79.06175 |
| 50 | $2.85744 | $142.87200 |
| 100 | $2.58185 | $258.18500 |
| 300 | $2.50960 | $752.88000 |
| 500 | $2.43936 | $1219.68000 |
| 1000 | $2.37505 | $2375.05000 |
